קרניוסקרל לתינוקות

קרניוסקרל לתינוקות

טיפולי קרניוסקרל לתינוקות במגע עדין והקשבה עמוקה לגוף, למגוון רחב של מצבים,  בקליניקות בתל אביב ובפרדס חנה.  לתינוקות ולאמהות במשכב לידה באזורים אלו יש גם אפשרות לטיפול אצלכן בבית, במחיר שונה מאשר בקליניקה. 

שיחת ייעוץ בטלפון ללא תשלום – בשמחה!

רשימה חלקית של מצבים שכיחים של תינוקות שניתן לרפא או להקל עליהם בעזרת קרניוסקראל:
קשיי יניקה, בכי מרובה, בעיות שינה, אי שקט, גזים, עצירות, רפלוקס, העדפת צד ( וגם טורטיקוליס), צהבת יילודים, בעיות אזניים וסינוסים, בעיות התפתחות, ועוד.

כמו כן מומלץ לכל תינוק שעבר לידה ממושכת או עם התערבויות לקבל טיפול סמוך ככל האפשר ללידה כדי למנוע הופעת בעיות אלו ואחרות בהמשך.

על תרפיית קרניוסקרל לתינוקות ועל השלכות הלידה

קרניוסקרל הוא טיפול עדין ורב עוצמה במגע, ושיטת ריפוי נפלאה לטיפול בתינוקות ובבעיות השכיחות מהן הם סובלים. בנוסף, הטיפול אף מונע סבל רב היכול להגרם בגיל מאוחר יותר כתוצאה מהתקבעות הדפוסים שנוצרו בזמן ההיריון והלידה.

הלידה היא המפגש הראשון של התינוק עם התנגדות פיסית חזקה. תינוק הבא אל העולם צריך להדחק החוצה דרך התעלה הצרה של אגן הירכיים של אמו. במעבר זה נגרמים במקרים רבים עיוות ודחיסה של עצמות הגולגולת של התינוק, המביאים גם לדחיסה של הפתחים הקטנים בגולגולת, דרכם עוברים העצבים מהקרקפת. דבר זה יוצר לחץ על העצבים ומביא לבעיות שכיחות של תינוקות כמו עווית הבטן (קוליק או גזים), רפלוקס, שינה לא מספקת, קשיי יניקה, אי-שקט, בכי מרובה, פיתול צוואר (טורטיקוליס), בעיות התפתחות, בעיות אוזניים וסינוסים, ועוד.

טיפול קרניוסקרל עוזר לשחרר לחצים ומתחים אלו שנוצרו במהלך הלידה או לפעמים גם בזמן ההיריון, ולכן יעיל מאוד בהקלה גם על בעיות שכיחות של תינוקות וגם על בעיות חמורות יותר כמו שיתוק מוחי, אפילפסיה ואסתמה.

הטיפול חשוב לכל תינוק מאחר והוכח כי ל – 95% מהתינוקות יש מידה כלשהי של טראומת לידה, אפילו אם נולדו בלידה טבעית לחלוטין. במקרים של לידות ממושכות או קשות, או לידות שהופעלו בהן התערבויות, הטיפול חשוב עוד יותר. טראומטיצזיה עזה בעקבות הלידה עלולה להוות את המקור לנטיות לחוסר בטחון, דיכאון וייאוש בהמשך החיים.

חשוב להדגיש שלתינוק יש כוחות ריפוי עצמי שנכנסים לפעולה בימים הראשונים שאחרי הלידה ומסוגלים לפעמים לאזן את הלחצים ואת הדחיסה ולמזער את הנזקים, בעיקר על ידי בכי ויניקה. יחד עם זאת, במקרים רבים התינוק לא מצליח לבצע את תהליך הריפוי הטבעי במלואו.

בלידה ממושכת, כשתינוק נתקע בתעלת הלידה, הלחץ שהוא חווה מתעצם מאוד וגורם להצפה ולטראומטיזציה. כיוון שאין מוצא ללחץ, יכול להווצר דפוס של תחושת התקעות שיחזור בשלב מאוחר יותר בחיים. שנים רבות אחרי הלידה, כשהאדם יהיה נתון ללחץ נפשי או ימצא בחלל סגור, מצבים שיגרו את הזכרונות הלא מודעים של הבהלה שהוא חווה בזמן הלידה, עלולות להתפתח בו הצהרות חיים כמו "אני תקוע" או "אני אף פעם לא מגיע לשום דבר", או פחד עז ממקומות סגורים (קלאוסטרופוביה).

בלידה מהירה מדי, לרוב בעקבות זירוז תרופתי, התכווצות אגן הירכיים של היולדת חזקה ומהירה מאוד, דבר שלפעמים מביא לכך שאין לראש התינוק זמן להתעצב לאט ובעדינות. זה יכול לגרום לחוויה של שוק שתישאר אצורה ברקמות. בלידה כזו התינוק יכול לחוש גם פחד רב, והתוצאה בהמשך החיים תהיה עצבנות, קושי להרגע, ובעיות רבות נוספות.

לידות שהופעלו בהן ואקום או מלקחיים גורמות לתינוק סטרס, משיכת רקמות ועיוות בצורת הגולגולת, ועלולות להביא להתפתחות בעיות רבות כמו בעיות יניקה, קשיים בשינה ונטיה של הראש לאחד הצדדים (פיתול צואר). בהמשך החיים אם הדפוסים לא התאזנו, יכולות להופיע גם מיגרנות, בעיות רגשיות ובעיות חברתיות.

בלידה בניתוח קיסרי חירום התינוק יחווה לרוב גם טראומה הקשורה לסיבוך שגרם את ההתערבות הניתוחית, וגם טראומה הקשורה בשינוי הלחץ הפתאומי הנובע מהמעבר החד מהרחם אל העולם החיצון. במקרים מסויימים יכול להופיע קושי ברפלקס היניקה, והראש של תינוקות שנולדו בקיסרי הרבה פעמים קשה יותר מראש של תינוקות שנולדו בלידה ואגינלית.
בהמשך החיים יכולה להתפתח אצלם תפיסה שהדברים צריכים להגיע ללא מאמץ, ולכן עלול להיות קושי להתמודד עם אתגרים בחיים.

טראומה בלידה עלולה להשפיע גם על דפוסי תנועה שיאומצו לתמיד. בהתחלה זה יכול להראות כמו א-סימטריה בתנועה או העדפה של תנוחה מסויימת או צד מסויים. מאוחר יותר העדפות אלו עלולות להביא לשינוי בדפוס הגדילה של התינוק.

הטיפול מבוסס על ידע רב באנטומיה ופיזיולוגיה, על חישה אנרגטית דקה ועל גישה הוליסטית שרואה את הקשרים בין דבר לדבר בגוף ובנפש. הוא מתבצע תוך הנחת ידיים ומגע עדין ביותר בראש, ברגליים, באגן, בחזה ובבטן. בעזרת הידיים המטפל חש מקצבים שונים שקיימים בגוף, דפוסים של חוסר איזון בעצמות, איברים ומערכות ורקמות רכות, רמות שונות של מתח ודחיסות במקומות שונים, ועוד. המגע המיומן וההקשבה העמוקה מאפשרים לגוף להתארגן מחדש ולעשות ביתר יעילות ומהירות את כל השינויים שהוא שואף לעשות באופן טבעי כדי להגיע לאיזון ולבריאות.

הטיפול נעשה הרבה פעמים תוך כדי הנקה, או כשהתינוק בידי ההורים, ועוזר גם לתינוק וגם לקשר בין האם לתינוק במקרים בהם יש קושי בבונדינג.

לסיום, כיוון שמטרת הטיפול לעזור לתינוקות לקבל נחיתה רכה בעולמנו, חשוב לי לרכך גם את המאמר, ולספר שחשוב תמיד לזכור שהדברים לא מוחלטים, ושיש תינוקות שנולדים בלידת בית מופלאה ולוקחים אותה קשה, ויש תינוקות שנולדים בלידה עם התערבויות ולוקחים אותה בקלות יחסית.

אם חשוב לכם לאפשר לתינוק שלכם נחיתה רכה בעולם
גם אם ההריון או הלידה לא היו פשוטים – תרפיית קרניוסקראל לתינוקות היא בחירה נפלאה
.

קרניוסקראל לילדים | טיפול קרניוסקרל לתינוק | קרניוסקראל בפרדס חנה | מטפלת בקרניו סקראל

הדסיה זיו שחם

קליניקה בפרדס חנה, טיפולים אונליין בכל מקום בארץ ובעולם

שתפו