קצת עלי

קצת עלי

שלום לך,
שמי הדסיה זיו – שחם ואני מטפלת מוסמכת בהומיאופתיה קלאסית ובתרפיית קרניוסקרל.
מגיל צעיר התעניינתי באנשים, באלוהות, באיבחון, בהתפתחות רוחנית ובריפוי. בגיל 17 התחלתי את דרכי בעולם המדיטציה. בגיל 24 הגעתי לקורס מדיטציית ויפאסאנה, בו נפתח עבורי שער למסע ארוך לתוך עצמי.

 בגיל 28, אחרי שנים של התלבטויות במישור התעסוקתי, בהן עסקתי במקצועות שונים ומשונים, נסעתי להודו, שם הקדשתי את עצמי למדיטציה בצורה אינטנסיבית ומעמיקה. בשנת 93 הייתי חלק מקבוצה שהקימה מרכז ויפאסאנה בדהרמסלה, ושם היה לי גם מפגש משמעותי ראשון עם ההומאופתיה.

מאחת ממובילות הקבוצה, בחורה שרק סיימה את לימודי ההומיאופתיה שלה באנגליה, שמעתי על עקרונות ההומיאופתיה. הוקסמתי מעומק ההבנה של בריאות וחולי שביטאה התיאוריה של ההומאופתיה, ומהדיוק של התרופות ההומאופתיות. התרשמתי מאוד גם מההקשבה העמוקה שמתרחשת בזמן השיחה ההומאופתית, והרגשתי מיידית שזה יכול להיות המקצוע שלי לחיים. עד אז, גם כשלמדתי צילום או חקלאות וגם כשעבדתי עם בעלי חיים, תמיד ידעתי שהעבודה הכי משמעותית בשבילי היא עבודה עם אנשים, אך עדיין לא ידעתי באיזו צורה.

באותה שנה בה טיילתי בהודו ובאירופה סבלתי מתופעה שהיתה חדשה לי, חום מחזורי עולה ויורד. חום הגוף שלי  היה עולה עד 37.6, נשאר ככה כמה ימים, יורד לכמה ימים לטמפרטורה הרגילה שלי, ועולה שוב. החום לווה בתחושת עייפות ומחלה. לואי המליצה לי על הומיאופת ישראלי ששמעה עליו בזמן לימודיה, וכשהגעתי ארצה קיבלתי רמדי אחת, חד פעמית, והתופעה שנמשכה כשנה נעלמה ולא חזרה יותר. בשלב זה כבר היה לי ברור שההומיאופתיה קוראת לי, ובשנת 96 נרשמתי ללימודי הומיאופתיה במדיסין ת"א.

כשסיימתי את ארבע שנות הלימודים שם (כולל שנת סטאז' אצל ד"ר חיים רוזנטל) הרגשתי צורך להעמיק בגישה מסויימת בתוך ההומיאופתיה הקלאסית,  אותה פיתח אחד מגדולי ההומיאופתים של זמננו, ד"ר רג'אן סנקרן ממומביי, הודו. כך נסעתי שוב להודו בשנת 2000 עם קבוצת בוגרי בית הספר של ד"ר רינה מרקוביץ' . עשיתי סטאז' נוסף בקליניקות של הומיאופתים העובדים לפי שיטה זו, והשתתפתי בסמינר של שבועיים יחד עם 1000 הומיאופתים מכל העולם. מאז אני ממשיכה ללמוד את השיטה הזו ולהעמיק בה, ולא מפסיקה להתפעל מהעומק ומהדיוק שלה. למדתי שנתיים לימודי המשך עם ד"ר רינה מרקוביץ', כשמונה שנים עם ד"ר מאהש גנדי, פסיכיאטר והומיאופת, ולא החמצתי גם את הביקורים הנדירים יותר של ד"ר סנקרן ושל ג'אייש שהא בארצנו.

 אחרי כחמש שנות עבודה בהומיאופתיה, כולל שנתיים ב"כפר איזון", מרכז לאנשים עם בעיות נפשיות והתמכרויות, הרגשתי צורך להעמיק את הידע שלי בריפוי וללמוד גם תחום של ריפוי במגע. בחרתי בקרניוסקרל מתוך הרגשה שיש לשיטה זו הרבה במשותף עם ההומיאופתיה – בעומק ההקשבה, בעדינות ובכבוד הרב כל כך לכוחות הריפוי הטבעיים של הגוף. את הקורס הבסיסי למדתי אצל אנדריאה אקסט, מורה שהגיעה לארץ מקנדה ומלמדת קרניוסקרל ביודינאמי לפי גישתו של פרנקלין סילס, ואצל לילך סבט, תלמידה ישראלית שלה. בנוסף, אחרי סיום ההכשרה שלי, השתתפתי בקורסים של לימודי המשך לבוגרים עם אנדריאה, בנושאים מיוחדים כמו – דיכאון וחרדה, טיפול בילדים עם אוטיזם ותסמונת דאון, ועוד.

 מיד עם סיום לימודי הקרניוסקרל הייתי שותפה להקמת מרפאה משולבת בברטעה המזרחית, כפר פלסתיני בואדי ערה. טיפלנו בה יחד רופאים קונבנציונליים פלסתינים ומטפלים הוליסטיים ישראלים. המשכתי להגיע לשם ליום טיפולים כל שבוע במשך ארבע שנים, וזכיתי לפגוש אנשים (ובייחוד ילדים) במצבים שבישראל נדיר לפגוש בקליניקה הפרטית.

אחרי כעשר שנות עבודה כמטפלת קרניוסקרל השתתפתי בהכשרה בינלאומית מקיפה ומעמיקה נוספת שהגיעה לישראל,  וזכיתי ללמוד שוב מההתחלה את הגישה הביודינאמית בקרניוסקרל, הפעם עם בית הספר BODY INTELLIGENCE. סיימתי את ההכשרה בקיץ 2015, ואחד הדברים המופלאים שקרו לי בזכותה הוא שהתחלתי לשלב גם את ההתמקדות (פוקוסינג) שלמדתי עוד קודם, עם הקרניוסקרל. השילוב הזה עוזר להאיץ את תהליכי הריפוי כיוון שהוא מאפשר התקרבות עדינה ועם הרבה סקרנות לתהליכים רגשיים, דרך תחושות הגוף בזמן הטיפול.

 כמו הויפסאנה, כך גם שלושת שיטות הריפוי בהן בחרתי, מבוססות על הקשבה עמוקה להתרחשות שנוצרת בזמן המפגש הטיפולי. בהומיאופתיה ההקשבה היא למילים של המטופל, לקול שלו ולשפת הגוף שלו, דרכם מתגלה החוויה הפנימית הייחודית שלו. בקרניוסקרל ההקשבה נעשית בעזרת הנחת הידיים והמגע העדין שמאפשר לי לחוש קונצרט של התרחשויות שקורה בתוך הגוף של המטופל. בהתמקדות ההקשבה היא של המטופל עצמו לתחושות גוף (תחושה מורגשת בשפת המקצוע), שמאפשרות לתובנות עמוקות ומשנות חיים להגיע למודע דרך הגוף.

בשלושת השיטות האלו ההקשבה או ההתבוננות, כשהן מלוות בקבלה עמוקה, חסרת שיפוטיות, מאפשרות לתהליכי שינוי וריפוי עמוקים להתחולל.

מ 2012 עד 2018 למדתי בתכנית "הפשטות שבאלוהות", שעזרה לי ליצור בתוכי מעבר לתודעה חדשה, וגם לתמוך אחרים במעבר הזה –  מתודעת קורבנות וחוסר לתודעת שפע, בריאה ויצירה. בתוך המפגש הטיפולי אני משלבת גם את כלי "הפשטות שבאלוהות" שהם כלים אנרגטיים, וגם את ערכות הקלפים השונות שעוזרות בתהליכי איבחון, שינוי והתפתחות.

 אני מודה כל יום על כך שנענתה הבקשה העמוקה שלי לעזור לאנשים בתהליכי ריפוי והתפתחות.

אשמח לפגוש גם אותך לתהליך בו נפגוש יחד, בעדינות ולעומק את כל הרבדים – גוף, נפש ותודעה. 

באהבה, 

הדסיה.

הדסיה זיו שחם

קליניקה בפרדס חנה, טיפולים אונליין בכל מקום בארץ ובעולם

שתפו