הומיאופתיה קלאסית

ההומיאופתיה הקלאסית היא שיטת ריפוי ייחודית בעלת תיאוריה, עקרונות ותרופות משלה. ההומיאופתיה נתגלתה לפני מאתיים וחמישים שנים על ידי סמואל האנמן, רופא וכימאי גרמני.

כשיטת ריפוי הוליסטית ההומיאופתיה מתייחסת לאדם כמכלול שלם, ורואה קשר הדוק בין כל חלקי הגוף והנפש, ולכן הטיפול מתמקד באדם עצמו ולא רק בסימפטומים שלו. הריפוי בעזרת ההומיאופתיה יעיל, עמוק ועדין, ובניגוד לדעה הרווחת בציבור גם מהיר במקרים רבים.

במה מטפלת ההומיאופתיה

ההומיאופתיה מטפלת במגוון רחב מאוד של מצבי מחלה וחוסר איזון, החל משלב הינקות ועד הזקנה, ומתאימה גם לטיפול בנשים בזמן היריון.  בעלי חיים אף הם נרפאים באמצעותה מבעיות גופניות, התנהגותיות ורגשיות, עובדה הסותרת את טענתם של רופאים מסויימים כי ההומיאופתיה מרפאה בעזרת אפקט פלסבו בלבד.

ההומיאופתיה יעילה בטיפול במחלות דלקתיות חוזרות ונשנות, במחלות ילדים, באלרגיות, בכאבים שונים, בבעיות כרוניות בכל מערכות הגוף כגון אסתמה, בעיות עור, מיגרנות ומחלות אוטואימוניות, בבעיות נפשיות קלות כמו עצבנות יתר או פחדים, בהפרעות קשב וריכוז וכן בהפרעות רגשיות, מנטליות, התנהגותיות ואישיותיות.

עקרונות ההומיאופתיה

בבסיס ההומיאופתיה עומד עקרון הריפוי "דומה בדומה מרפא", האומר כי חומר שיכול לגרום להפרעה פנימית היוצרת סימפטומים מסויימים באדם בריא, יכול לרפא סימפטומים דומים באדם חולה, כאשר הוא ניתן כתרופה הומיאופתית.

עקרונות חשובים נוספים הם:

עקרון המנה המינימאלית: יש לתת מינון מינימאלי של התרופה ההומיאופתית כדי להשיג השפעה מירבית.

עקרון התרופה היחידה: בכל זמן נתון יש לתת למטופל תרופה אחת בלבד המתאימה להפרעה הפנימית ממנה הוא סובל ולסימפטומים שהתפתחו בו כתוצאה ממנה.

הטיפול ההומיאופתי

הטיפול נעשה על ידי שיחה ומתן רמדי (תרופה הומיאופתית) המתאימה לאדם עצמו ולא רק לסימפטומים איתם הוא בא. הרמדי מאפשרת לגוף להתחיל בתהליך ריפוי שיביא להקלה משמעותית בסימפטומים או אף להסרתם המלאה, וכן לשיפור עמוק בהרגשה הכללית של האדם וביכולת שלו להגשמה עצמית.

משך המפגש הראשון הוא כשעתיים וחצי, ובמהלכו ההומיאופת מנסה להגיע להבנה עמוקה ככל הניתן של המטופל, כלומר להבנה של הקשר בין הסימפטומים שהאדם סובל מהם בכל המישורים – הגופני, הרגשי, המנטלי והרוחני.

בתהליך בחירת הרמדי ההומיאופת נעזר במאגר מידע רחב ובספרות מקצועית.

המפגשים הבאים לרוב קצרים יותר, ונערכים בתדירות של בין פעם בשבועיים לבין פעם בשמונה שבועות, לפי הצורך.

התרופות ההומיאופתיות

הרמדי'ס הרבות ,מעל שלושת אלפים במספרן, עשויות מחומרים הקיימים בטבע, העוברים תהליך סדרתי של דילול במים וניעור. הן בטוחות לשימוש, אינן ממכרות ואין להן תופעות לוואי. החומרים מהם הן עשויות לקוחים מעולם הצומח, החי והדומם.

***

לחצו כאן כדי לקרוא המלצות של מטופלים בהומיאופתיה קלאסית

הקליניקות שלי בתל אביב ובפרדס חנה.  

לשאלות, ייעוץ וקביעת תור התקשרו אלי ל – 052-2395005

 אפשר גם למצוא אותי בדף העסקי בפייסבוק ובמייל: homeodas@gmail.com

שתפו