הומיאופתיה קלאסית

הומיאופתיה קלאסית היא אחת משיטות הרפואה המופלאות ביותר שקיימות בעולמנו – עדינה, רבת עוצמה, אלגנטית וחובקת כל. היא מסוגלת בהחלט לרפא מחלות כרוניות ומחלות אקוטיות, בעיות גופניות ובעיות נפשיות, ויחד עם זאת אין צורך לחכות לסימפטומים פיזיים או נפשיים כדי להגיע לטיפול ואפשר להעזר בה גם כרפואה מונעת.

 ההומיאופתיה יעילה מאוד גם בטיפול במצבים בהם הדבר העיקרי הוא חוויה פנימית לא נוחה כמו הרגשת תקיעות בחיים, תחושת חוסר הגשמה באחד או יותר מתחומי החיים, חרדת נטישה, נטיה לכעס, דאגה, עצבנות וכולי, הרגשה שהחיים "גדולים עלינו" ועוד. השחרור מחוויות חיים אלו הוא הרפואה המונעת במיטבה, כיוון שכמתאפשר שינוי עמוק בחוויה הפנימית, אפשר להמנע מסימפטומים גופניים ונפשיים שבהכרח היו מתפתחים אם היינו ממשיכים לחיות עם החוויות האלו.

 ההומיאופתיה הקלאסית היא שיטת רפואה הוליסטית בעלת תיאוריה, עקרונות ותרופות משלה. היא התגלתה ופותחה לפני יותר ממאתיים חמישים שנה על ידי סמואל האנמן, רופא וכימאי גרמני שלא אהב את תוצאות הטיפול של הרופאים בני זמנו, וכדרכם של פורצי דרך הסיק מסקנות עצמאיות ושונות מהמקובל מהדברים שראה, ובנוסף, היה נחוש למצוא דרך ריפוי יעילה יותר.

כשיטת ריפוי הוליסטית ההומיאופתיה מתייחסת לאדם כמכלול שלם, ורואה קשר הדוק בין כל חלקי הגוף והנפש, ולכן הטיפול מתמקד בחוויה הפנימית העמוקה של האדם בחיים ולא רק בסימפטומים מהם הוא סובל. ההומיאופתיה יכולה להקל כמעט על כל מצב שפונים בגללו לרפואה הקונוונציונלית (או לפסיכיאטריה), והריפוי בעזרתה עמוק, עדין וממושך, ובמקרים רבים גם מהיר.

                                                           במה מטפלת ההומיאופתיה

ההומיאופתיה מטפלת במגוון רחב מאוד של מצבי מחלה וחוסר איזון, החל משלב הינקות ועד הזקנה, ומתאימה גם לנשים בזמן היריון.  בעלי חיים אף הם נרפאים באמצעותה מבעיות גופניות, התנהגותיות ורגשיות, עובדה הסותרת את הטענה של רופאים מסויימים כי ההומיאופתיה מרפאה רק  בעזרת האמונה בתרופה או ברופא (אפקט פלסבו).

ההומיאופתיה יעילה בטיפול באלרגיות, חוסר איזון הורמונלי, כאב כרוני מכל סוג, מחלות כרוניות בכל מערכות הגוף כמו אסתמה, בעיות עור, מחלות אוטואימוניות, פיברומיאלגיה ועוד. היא מצויינת גם לבעיות נפשיות – דיכאון וחרדה, עצבנות יתר ופחדים, הפרעות קשב וריכוז ועוד. בנוסף, היא אחת השיטות היעילות ביותר להקלה על מה שקרוי עדיין בעולמנו מחלות נפש.

עקרונות ההומיאופתיה

בבסיס ההומיאופתיה עומד עקרון הריפוי "דומה בדומה מרפא", האומר כי חומר שגורם להפרעה פנימית היוצרת סימפטומים מסויימים באדם בריא, יכול גם לרפא הפרעה פנימית דומה אצל אדם חולה, כאשר הוא ניתן כתרופה הומיאופתית.

עקרונות חשובים נוספים הם:

עקרון המנה המינימאלית: יש לתת מינון מינימאלי של התרופה ההומיאופתית כדי להשיג השפעה מירבית.

עקרון התרופה היחידה: בכל זמן נתון יש לתת למטופל תרופה אחת בלבד המתאימה להפרעה הפנימית ממנה הוא סובל ולסימפטומים שהתפתחו בו כתוצאה ממנה.

הטיפול ההומיאופתי

הטיפול נעשה על ידי שיחה ומתן רמדי (תרופה הומיאופתית) המתאימה גם לחוויה הפנימית העמוקה של האדם, זו שצובעת את כל החיים שלו, וגם לסימפטומים מהם הוא סובל. הרמדי מאפשרת לגוף להתחיל בתהליך ריפוי שיביא להקלה משמעותית בסימפטומים או אף להסרתם המלאה, וכן לשיפור עמוק בהרגשה הכללית של האדם וביכולת שלו להגשמה עצמית ולשמחה.

משך המפגש הראשון הוא שעתיים עד שעתיים וחצי, ובמהלכו אני מנסה להגיע להבנה עמוקה ככל הניתן של המטופל, כלומר להבנה של החוט המקשר בין הסימפטומים שהאדם סובל מהם בכל המישורים – הגופני, הרגשי, המנטלי והרוחני.

בתהליך בחירת הרמדי אני נעזרת במאגר מידע רחב הנמצא בספרות המקצועית, בתוכנות הומיאופתיה מיוחדות ובאינטרנט, וכמובן גם באינטואיציה שלי.

המפגשים הבאים הם מפגשי מעקב כדי לראות יחד את השינויים ולבדוק אם יש צורך לדייק את הרמדי כדי להעמיק את השינוי. הם נערכים לרוב פעם בחודש למשך כשעה.

על השיטה של ד"ר רג'אן סנקרן

 שיטה זו, בה אני מתמחה, התפתחה בתוך ההומיאופתיה הקלאסית בעשרים השנים האחרונות. חוזקותיה של השיטה הן העומק אליו ניתן להגיע בעזרתה בהבנת המטופל, והמפות השונות שפותחו בה, הממפות את אלפי הרמדי'ס ההומיאופתיות הקיימות, ומאפשרות למצוא את האיזור המדוייק בו נמצאת הרמדי של המטופל. שני אלו, כשהם משולבים ביחד, מאפשרים דיוק מירבי בבחירת הרמדי המתאימה למטופל.

 בשיטה זו המטרה היא להגיע לתחושה העמוקה ביותר של המטופל, תחושה המתבטאת גם בנפש וגם בגוף, ונקראת התחושה הויטאלית. כשמגיעים לעומק זה, הסיכוי לדיוק בבחירת הרמדי עולה מאוד, ויחד איתו גם הסיכוי להביא לריפוי עדין, עמוק וממושך.

 התרופות ההומיאופתיות

הרמדי'ס הרבות ,מעל שלושת אלפים במספרן, עשויות מחומרים הקיימים בטבע, העוברים תהליך סדרתי של דילול במים וניעור. החומרים באים משלוש ממלכות או עולמות – עולם הצומח, עולם החי ועולם הדומם (המינרלים). הן מכילות את המידע של החומר ממנו הן עשויות (או את הדפוס האנרגטי שלו), אך אין להן השפעה חומרית או כימית ישירה על רקמות הגוף כמו לתרופות קונוונציונליות, ולכן גם אין להן תופעות לוואי.

שתפו