מוסאב וק'אדם – ילדים עם בעיות התנהגות וגמגום

5 ינואר 2008

איכראם, המזכירה המקסימה שלנו במרפאה המשולבת בברטעה המזרחית, מחייכת הרבה פחות מאז שנכנסה להיריון. בחילות, כנראה. קצת קשה לי להבין כי הערבית שלי עדיין לא שוטפת למרות כל הניסיונות במשך השנים.

לעומת זאת, שני המטפלים החדשים מביאים רוח רעננה למרפאה עם טיפול ברפואה סינית ובמסאז' איורוודי. חזרנו למרפאה בשבוע שעבר אחרי שבוע חופש. שמחתי לראות שוב את מוסאב, ילד בן תשע שזה היה לו הטיפול ה- 17. מוסאב היה ילד רגיל עד גיל שלוש, ואז פתאום, ללא סיבה ידועה, השמיעה שלו נחלשה מאוד, והוא התחיל לפחד מהרבה דברים וגם לקבל התקפי זעם. הוא מרכיב מכשיר שמיעה, והילדים בבית ספר לועגים לו. לפי דברי אמו, הרבה פעמים הוא היה חוזר מהבית ספר עם דם בעקבות קטטות שהיה נכנס אליהן. מאז שנגמרה חופשת הקיץ, הוא מגיע אלי לבד מהבית ספר, שנמצא בדיוק מעל המרפאה.

טיפלתי בו בקרניו-סקרל, שיטת טיפול במגע שהדגש בה הוא על הקשבה ל"נשימת החיים", המתבטאת בגוף בתנודה עדינה של נוזל השדרה והמוח, תנודה המגיעה לכל תא ותא בגוף ומזכירה לו את תבנית הבריאות המקורית.

אחרי כחמישה טיפולים, אמא שלו סיפרה בשמחה שהאופי שלו השתנה במאה שמונים מעלות, ועכשיו הוא "כמו כלב נאמן". הבטחון העצמי שלו השתפר באופן משמעותי, הוא יותר רגוע ומפחד פחות, התקפי הזעם פחתו מאוד, הוא כבר כמעט לא נכנס לקרבות בבית ספר, וגם בבית הוא פחות זועם. דבר נוסף ששימח וריגש אותה ואת כל המשפחה היה שמוסאב עלה על סולם בפעם הראשונה בחייו!

מבית הספר הגיע לבד גם קאד'ם, אף הוא ילד בן תשע, לטיפול הרביעי שלו. הוריו סיפרו בפעם הראשונה שהגיעו, שהכל היה בסדר עד לפני שנה וחצי. אז, ללא סיבה ברורה, הוא התחיל לגמגם, ומדי פעם נתקע בדיבור ומתאמץ מאוד, ואפילו תופס רהיט כדי להוציא את המילה שנתקעה לו. אחרי הטיפול הראשון היה שיפור ניכר בדיבור, ובפעם השניה שהגיעו האבא נתן לו חוברת כדי שיקריא לי ממנה, והיה גאה מאוד בהתקדמות שלו. הוא נתקע רק פעם אחת או פעמיים בהקראה של כמה דקות. למרות ששאלתי זאת כבר בפעם הראשונה, רק בפגישה השניה האבא נזכר שבערך בזמן בו התחילה הבעיה, הם היו בביקור משפחתי בירדן עקב מות הסבתא, וכמו כולם, גם קאד'ם ראה את הסבתא שוכבת מתה בארון. רק שהתגובה שלו היתה דרמטית יותר משל האחרים – הוא פרץ בצרחות נוראות וברח מהמקום.

בשבילי, זו היתה דוגמא נוספת לכך שכשהפרעות אצל אדם נגרמות כתוצאה מטראומה חזקה, קרניוסקרל הוא כלי נפלא המסוגל להביא לשיפור מהיר ודרמטי. בפעם הבאה אספר על סברין, ילדה אחרת שהוכיחה זאת.

להתראות, הדסיה

קליניקות בתל אביב ובפרדס חנה. 

לשאלות, ייעוץ וקביעת תור התקשרו אלי ל – 052-2395005

 אפשר גם למצוא אותי בפרופיל האישי שלי בפייסבוק ובמייל: homeodas@gmail.com

*

קרניוסקראל לילדים | קרניוסקרל לבעיות התנהגות | טיפולי קרניוסקראל

שתפו